Poznań zaprasza!

Wiele osób udaje się na wakacje do Trójmiasta bądź Szczecina, ponieważ blisko jest morze, można tez wybrać się w rejs statkiem czy promem. Popularny jest tez Kraków czy Rzeszów, albo Wrocław, ponieważ stamtąd niedaleko jest w góry. Miłośnicy dużych miast, ale i zabytków znanych w całym kraju chętnie wybierają się do Warszawy. A co miastami, które znajdują się w centralnej części kraju, które też mają do zaoferowania naprawdę wiele?

Jednym z nich jest piękny Poznań. Znajduje się on na pojezierzu wielkopolskim, w otoczeniu jezior w wielu innych miasteczek, które są niekwestionowanymi atrakcjami turystycznymi. Poznań leży nad Wartą, jest to historyczna stolica Wielkopolski. Znajduje się tam wiele atrakcji turystycznych, zarówno zabytków w mieście jak i w jego obrębie. Turystów jak magnes przyciąga między innymi Zamek Cesarski. Inne zabytki to między innymi: Bazylika Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła, Zamek Królewski czy atrakcje wokół Starego Rynku.

Poznań słynie również z bliskości przepięknego i malowniczego Jeziora Maltańskiego. Znajdują się tam miejskie tereny rekreacyjne, takie jak: Nowe ZOO, Fontanna na Malcie, Śluza Cybińska, Tor Regatowy Malta, Biała Góra, kościół św. Jana Jerozolimskiego, Poznański Węzeł Rowerowy, zjazd rynnowy, Kolej Parkowa Maltanka czy Kopiec Wolności oraz popularne Termy Maltańskie. Jezioro jest sztucznym zbiornikiem wodnym, a swoja nazwę wzięło od zakonu Kawalerów Maltańskich.