Poznań stolica Wielkopolski

Poznań jest największym miastem Wielkopolski i jednocześnie jej stolicą. To ważny ośrodek gospodarczy, przemysłowy, oświatowy i kulturalny. Stanowi ważny węzeł kolejowy, znajduje się tam dworzec autobusowy oraz międzynarodowy port lotniczy.

Najsłynniejszą imprezą, która odbywa się w Poznaniu są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jest to impreza wystawiennicza, obejmująca wiele dziedzin, miedzy innymi targi zoologiczne, kosmetyczne, reklamowe, zabawkarskie czy instalacyjne. Miejsce, w którym odbywają się targi jest ważnym punktem na mapie Poznania. Te rozległe pawilony handlowe zlokalizowane są niedaleko nowoczesnego dworca kolejowego.

Na mapie Poznania możemy znaleźć też wiele ważnych punktów, stanowiących zabytki i atrakcje turystyczne. Do pierwszej grupy należy między innymi Rynek Starego Miasta oraz zlokalizowane na nim obiekty. Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest renesansowy Ratusz ze słynnymi koziołkami. Warto zobaczyć także pozostałości murów miejskich oraz zabytkową Bibliotekę Raczyńskich.

Najsłynniejszą ulicą miasta jest ulica Święty Marcin. Znajduje się tam Kościół Świętego Marcina, Zamek Cesarski, Akademia Muzyczna oraz zabytkowy budynek poczty. W Poznaniu znajduje się również wiele terenów zielonych, w tym obszary rekreacyjne nad Jeziorem Maltańskim. Na mapie Poznania nie może zabraknąć obiektów nowoczesnych, takich jak Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Znajduje się tam ponad 200 punktów gastronomicznych, handlowych i usługowych. Mieści się tam również hotel.